Przychodnia
Lublin, ul. Zana 32A
zobacz wiecej
  Przychodnia
Lublin, ul. Onyksowa 12
zobacz wiecej
english version   
Nasze przychodnie

2015-06-26

Operacyjne leczenie stopy końsko-szpotawej

Informujemy, że Żagiel Med prowadzi operacyjne leczenie stopy końsko-szpotawej. Niezwykle istotne w terapii tej wady jest szybkie podjęcie działań już na etapie niemowlęcym. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że bez operacji nie da się uzyskać zadowalającego efektu.


2015-03-11

Bezpłatne badania kręgosłupa

Nie bagatelizuj nawet najmniejszych objawów!

Zobacz wszystkie aktualności
Untitled Document
Skąd dowiedziałeś się o naszym szpitalu?         
wstecz    

Konizacja szyjki macicy

Wskazania do zabiegu
  • nieprawidłowe zmiany na tarczy części pochwowej szyjki macicy
Opis zabiegu

Zabieg, diagnostyczno-terapeutyczny, wykonuje się najczęściej w znieczuleniu ogólnym za pomocą pętli elektrochirurgicznej. Wycina się stożek podstawę którego stanowi fragment tarczy części pochwowej, a wierzchołek stożka znajduje się w kanale szyjki macicy. Inną metodą jest wycięcie stożka za pomocą noża chirurgicznego. Zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Czasami rana szyjki macicy wymaga założenia szwów rozpuszczalnych. Po wycięciu stożka należy wykonać łyżeczkowanie kanału szyjki macicy celem oceny jakości komórek pozostających w kanale szyjki. Uzyskany materiał wysyłany jest do badania histopatologicznego. Po kilkudziesięciominutowej obserwacji pacjentka może być wypisana ze szpitala.

Jak się przygotować?

Ważne, aby przed zabiegiem wyleczyć ewentualny stan zapalny pochwy oraz u pacjentek miesiączkujących zabieg wykonany był w pierwszej fazie cyklu, zaraz po zakończeniu krwawienia.

Zalecana diagnostyka przed zabiegiem

Konizację szyjki macicy wykonuje się na podstawie wyniku badania cytologicznego, badania kolposkopowego, ewentualnie wyniku badania histologicznego pobranych wcześniej wycinków z szyjki macicy. U osób cierpiących na inne dolegliwości, wskazana wcześniejsza konsultacja i określenie ewentualnych badań dodatkowych.

Przewidywany czas hospitalizacji

Zabieg wykonywany w trybie chirurgii jednego dnia, trwający do kilkudziesięciu minut. Po kilkugodzinnej obserwacji pacjentka może być wypisana ze szpitala.

Zalecenia po zabiegu – rekonwalescencja

Po zabiegu mogą utrzymywać się trwające do 2-3 tygodnie wodniste upławy lub plamienie z pochwy. Około dziesiątego dnia po zabiegu może wystąpić niewielkie krwawienie  związane z gojeniem rany szyjki macicy. Obowiązują ogólne zasady higieny. Po badaniu kontrolnym po upływie miesiąca możliwe podjęcie współżycia seksualnego.


Opracowanie: dr n. med. Tomasz Radomański

Untitled Document
do góry
dr n. med. Tomasz Konaszczuk
specjalista ortopedii i traumatologii

Świetny lekarz. Bardzo kompetentny i życzliwy. Zawsze wysłucha pacjenta i pomoże. Zna się na rzeczy. Potrafi w dokładny sposób wytłumaczyć co jest problemem. Zdecydowanie polecam Doktora z własnego (...)

ul. Onyksowa 12 ul. Zana 32A ul. Tetmajera 21  
zobacz wiecej zobacz wiecej zobacz wiecej  
Nasze przychodnie ...Pobierz badania on-lineCzytaj lub dodaj opinie o naszych lekarzach
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej, lub wyłącz ten komunukat.