Przychodnia
Lublin, ul. Zana 32A
zobacz wiecej
  Przychodnia
Lublin, ul. Onyksowa 12
zobacz wiecej
english version   
Nasze przychodnie

2016-01-28

Dziennik Wschodni o nas

Dzisiaj na łamach Dziennika Wschodniego czytamy o zaangażowaniu Żagiel Med w program Jem Drugie Śniadanie...


2016-01-25

Pokonać haluksy

Na łamach magazynu Show dr. Alina Blacha, ortopeda Żagiel Med radzi...


2016-01-21

Żagiel Med wspiera kampanię Jem drugie śniadanie

We wtorek 19 stycznia odbyło się spotkanie mediów z Ambasadorami kampanii Jem Drugie Śniadanie. Do grona partnerów wspierających akcję dołączył Żagiel Med...


2016-01-20

Jem drugie śniadanie

Kampania informacyjno-edukacyjna Jem Drugie Śniadanie ruszyła w 2015 roku. Od samego początku jej celem jest wyrobienie w Polakach...


2015-12-08

Rezonans magnetyczny kończyn dolnych i górnych

Żagiel Med jako pierwszy w Polsce posiada aparat MR przeznaczony wyłącznie do badania układu kostno-mięśniowego w tym stawów...


2015-06-26

Operacyjne leczenie stopy końsko-szpotawej

Informujemy, że Żagiel Med prowadzi operacyjne leczenie stopy końsko-szpotawej. Niezwykle istotne w terapii tej wady jest szybkie podjęcie działań już na etapie niemowlęcym. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że bez operacji nie da się uzyskać zadowalającego efektu.


2015-03-11

Bezpłatne badania kręgosłupa

Nie bagatelizuj nawet najmniejszych objawów!

Zobacz wszystkie aktualności
Untitled Document
Skąd dowiedziałeś się o naszym szpitalu?         
znajdujesz się:  
Przychodnia Zakres usług Rezonans magnetyczny
wstecz    

Rezonans magnetyczny

Unikalne rozwiązanie w skali całego kraju.


Rezonans pozwala na wczesną diagnostykę i zaplanowanie leczenia wielu chorób, ponieważ obrazy uzyskane w trakcie badania dostarczają niezwykle precyzyjnych informacji o zmianach chorobowych zachodzących w organizmie człowieka.

Innowacyjność  budowy rezonansu MR zapewnia  naszym pacjentom wysoki komfort podczas badania, a cicha praca aparatu pozwala na całkowity relaks, w czasie którego  można oddać się lekturze.

Badanie komfortowe  dla dzieci. Rezonans magnetyczny  pozwala także na całkowicie bezstresowe  przeprowadzenie badania u  dzieci. Aparat gwarantuje swobodny dostęp do pacjenta zarówno osobie wykonującej badanie jak i rodzicom, którzy mogą być blisko swojego dziecka w trakcie wykonywania rezonansu i sprawić, aby czuło się bezpiecznie mając ich przy sobie.

Rozwiązanie unikalne w skali kraju. Jako pierwsi w Polsce posiadamy aparat MR przeznaczony wyłącznie do diagnostyki układu kostno – mięśniowego w tym stawów (kolanowy, łokciowy, skokowy) a także takich regionów jak ręka, nadgarstek, śródstopie.
Badania przeznaczone są dla potrzeb chirurgii urazowej, ortopedii a także reumatologii.

Rezonans magnetyczny (MR) jest nowoczesną i jedną z najbezpieczniejszych metod obrazowania narządów i tkanek ludzkiego ciała. W badaniu nie wykorzystuje się promieniowania rentgenowskiego, lecz nieszkodliwe dla organizmu pole magnetyczne i fale radiowe.


Przygotowanie pacjenta do badania MR

Pole magnetyczne jakie wytwarza aparat MR może być przyczyną zaburzeń w funkcjonowaniu urządzeń elektrycznych w tym rozrusznika serca, czy neurostymulatorów. Osoby z wszczepionymi urządzeniami elektronicznymi nie mogą wchodzić do pomieszczenia aparatu. Podczas badania istnieje również ryzyko podniesienia temperatury okolicznych tkanek u Pacjentów z wszczepionymi elementami metalowymi, w tym endoprotezami, klipsami naczyniowymi lub ciałami obcymi.


Zobacz jakie są przeciwwskazania

Przygotowanie pacjenta do badania MR

Pobierz: Ankieta Pacjenta przed badaniem rezonansu magnetycznego
Untitled Document
do góry
dr n. med. Paweł Kuczyński
specjalista ortopedii i traumatologii

Bardzo miłe podejście do pacjenta, doktor na usg znalazł takie rzeczy jakich specjaliści w ***** nie znaleźli parę dni wcześniej, leki trafione i zauważyłam poprawę, polecam.

ul. Onyksowa 12 ul. Zana 32A ul. Tetmajera 21  
zobacz wiecej zobacz wiecej zobacz wiecej  
Nasze przychodnie ...Pobierz badania on-lineCzytaj lub dodaj opinie o naszych lekarzach
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej, lub wyłącz ten komunukat.